KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16044065
nr 1604 4065
Jean Rosengren
(1894-1965), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad. Olja på duk, 54x72 cm, yttermått inklusive ram: 67x88 cm
Jean Rosengren, född 1894 i Nevishög, Skåne, död 1965, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 mars 2024
kl 20:36:24
5/3 20:04:43
Jean Rosengren
Läs mer om Jean Rosengren